Aktualności dla "spotkanie autorskie w bibliotece w Kazim"
Katarzyna Archimowicz o swojej najnowszej książce i miłości do Kazimierza opowiadała podczas spotkania autorskiego w kazimierskiej bibbliotece.
„Człowiek może być w życiu tym, kim wybiera być, a nie tym - kim się urodził” – dowodzi Agnieszka Korzeniewska, autorką książek „Zabiorę Cię jesienią do Brukseli” i "W deszczu tańcz!". Spotkanie z autorką już w najbliższy czwartek w Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
„Błękitne dziewczyny” to powieść o trudach codziennego życia, o pasji, przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Autorką książki jest Ewa Podsiadły – Natorska, która w kazimierskiej bibliotece promowała swój debiut literacki.
„Sekrety istnienia” to skarbnica setek złotych myśli o tym, jak odnaleźć źródło radości życia oraz jak się z wdziękiem zestarzeć. Ta i inne książki Jolanty Szwalbe będą tematem spotkania autorskiego „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu" w kazimierskiej bibliotece już w najbliższy czwartek.
Nosiwoda. A któż to taki? Dzisiaj, kiedy bieżącą wodę mamy w każdym mieszkaniu, możemy spokojnie nic o tym zawodzie nie wiedzieć. Dawniej jednak była to bardzo potrzebna nie tylko w Kazimierzu osoba. O postaci kazimierskiego nosiwody opowie podczas spotkania w Bibliotece Publicznej Bogdan Rokicki, autor książki ”Nosiwoda z Kazimierza”.
W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, w kazimierskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską. Autorką "Niechcianej", "Terenu prywatnego" czy "Głodnej kotki".
„Żona Lota jeszcze się zastanowi” – taki tytuł nosi debiutancka książka od dzieciństwa wakacyjnie związanej z Kazimierzem Joanny Skwarek. Sama autorka już taką decyzję podjęła: oddała się pisaniu.
Jednym z wydarzeń tegorocznego cyklu „Kazimierz bywa Kobietą” było spotkanie z pisarką Anną Wysocką – Kalkowską, autorką książki „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, której akcja dzieje się Kazimierzu.
Z wykształcenia malarz, z powołania przebywający na misji Ad Gentes ojciec wielodzietnej rodziny. Piotr Sujka, pasjonat malarstwa sakralnego, spotkał się z czytelnikami kazimierskiej Biblioteki Publicznej w piątkowe popołudnie, by zaprezentować pejzaże malowane pastelami.
Wozy bojowe z epoki Andersa, rekonstruktorzy z historycznych mundurach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Hanka Ordonówna, miś Wojtek, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i spotkanie ze Sławomirem Koprem autorem książek popularyzujących historię niejako „przez dziurkę od klucza”. Majowy długi weekend upłynął w Kazimierzu pod znakiem Klio – Muzy Historii.
"Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej", "Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej", "Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945" czy "Miłość w Powstaniu Warszawskim". Autor tych i innych książek ukazujących historię niejako przez dziurkę od klucza będzie gościem Biblioteki Publicznej 30 kwietnia.