Aktualności dla "spotkania w Kuncewiczówce"
Dom Kuncewiczów zaprasza na wycieczkę szlakiem Dwóch Księżyców. Zainauguruje ona funkcjonowanie tej nowej trasy turystycznej w przestrzeni Kazimierza.
Są pieniądze na realizację szlaku literacko – turystycznego prowadzącego po Kazimierzu śladami Kuncewiczów. Projekt Muzeum Nadwiślańskiego jest jednym z trzech w Polsce objętych dofinansowaniem przez grupę Adamed.
„Popołudnie wspomnień o niezapomnianej Reni" to nic innego jak spotkanie z malarką Mają Raszewską, uczennicą Ireny Lorentowicz. Odbędzie się ono już w najbliższą sobotę w Domu Kuncewiczów. Wstęp wolny.
Za nami kolejne Święto Marii w Kuncewiczówce. Jak zwykle nie obyło się bez prezentów. Największym z nich jest planowany wkrótce remont Kuncewiczówki.
W wyborowym towarzystwie i niepowtarzalnym klimacie minęło sobotnie popołudnie wszystkim uczestnikom „Kazimierskiego wierszobrania”. Taras Kuncewiczów znów tętnił życiem.
W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w ramach Dnia Wolnej Sztuki odbyły się warsztaty… malowania kafli.
Chociaż związany był z Lubelszczyzną i często wracał do rodzinnego Biłgoraja, a w Lublinie umieścił akcję swojego najbardziej znanej powieści „Sztukmistrza z Lublina”, to w Kazimierzu… chyba raczej nie był. Nie licząc oczywiście wizyt pośrednich – dzięki swoim opowieściom. Jednym z takich pośredników w ich przekazywaniu jest Witold Dąbrowski.
Niedzielne spotkanie ze Stanisławem Turskim – krajoznawcą, wieloletnim szefem lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, autorem licznych przewodników turystycznych, miłośnikiem Kazimierza właśnie połączone było z inauguracją Szlaku Marii Kuncewiczowej.
O religii, kulturze oraz samotności, która dotyka coraz to większą część społeczeństw europejskich rozmawiali uczestnicy Niedzieli Literackiej, która odbyła się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym. Tym razem omawianą lekturą była głośna książka „Uległość” Michela Houellebecqa.
W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym od lat obchodzone jest Święto Marii. Przypada ono 15 sierpnia.
W niedzielne popołudnie 7 sierpnia w Domu Kuncewiczów – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Piotra Fąfrowicza, którego prace – nierzadko związane z Kazimierzem – należą do najbardziej rozpoznawalnych na rynku sztuki.
W niedzielę 3 lipca w Muzeum Nadwiślańskim odbędzie się spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem – poetą, prozaikiem, reporterem oraz twórcą filmów dokumentalnych i edukacyjnych. Opowie on o swojej fascynacji twórczością Leona Wyczółkowskiego oraz zaprezentuje swoje filmy opowiadające o malarzu i jego zwązku z Lubelszczyzną.
W progi Kuncewiczówki powracają Niedziele Literackie prowadzone tradycyjnie przez prof. Zofię Mitosek. W programie jak zwykle książki nowe i ważne.
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów jako oddział Muzeum Nadwiślańskiego liczy sobie już 10 lat. Spotkanie jubileuszowe odbyło się w ostatnią sobotę.
Arni i Dobek – postacie z książki Grażyny Lutosławskiej „Jak Arni i Dobek ratowali świat” zajrzeli do kazimierskiej Willi pod Wiewiórką razem z autorką. Powiedziały magiczne „Dzień dobry” i weszły do wyobraźni kazimierskich dzieci.
Sobotni koncert Leszka Długosza w Kuncewiczówce przyciągnął tłumy. Nie dla wszystkich starczyło miejsca nie tylko w głównym salonie, ale nawet w samym domu.
Ikona polskiej poezji śpiewanej, poeta. Koncert Leszka Długosza już w sobotę 12 września.