Aktualności dla "radny Janusz Kowalski"
Korzeniowy Dół - jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym zapada w sen zimowy. Regeneruje się przed sezonem. Co dla niego przyniesie Nowy Rok?
Wąwóz Czarny znów powraca do przestrzeni publicznej. Tym razem za sprawą konferencji prasowej radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego Bożeny Lisowskiej kandydatki Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do parlamentu.
Kawaler Krzyża Kawalerskiego i Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony między innymi Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Złotą Odznaką „Za opiekę nad zabytkami” czy Honorową Odznaką „Za zasługi dla Lubelszczyzny, Honorowy Obywatel Gminy Janowiec nad Wisłą. Kazimierscy radni chcieliby, by Jerzego Żurawskiego uhonorować także tytułem Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego.
Czy kazimierscy urzędnicy są nieuprzejmi? Czy w magistracie rzeczywiście trudno cokolwiek szybko i sprawnie załatwić? Między innymi o funkcjonowaniu urzędu debatowano podczas ostatniego posiedzenia komisji rewizyjnej.
Od kilku tygodniu na forach internetowych i w rozmowach mieszkańców poruszany jest temat obecności w grupie radnych pana Janusza Kowalskiego wybranego z okręgu numer I w ostatnich wyborach samorządowych. Stawiane jest wśród mieszkańców pytanie, czy ten Pan zgodnie z prawem może zasiadać w gronie radnych Rady Miasta Kazimierz Dolny, skoro od dłuższego czasu mieszka w sąsiedniej gminie Puławy? – Takie pytanie widnieje w piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.
W Kazimierzu Dolnym po raz kolejny odbyło się spotkanie w sprawie projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Co nowego ustalono?
Radni przegłosowali uchwałę budżetową na rok 2014. Jedna trzecia Rady budżetu nie poparła.
Gdzie powstaną nowe tereny budowlane w gminie Kazimierz? Gdzie wyrosną nowe domy, pensjonaty, nowe osiedla? To wciąż nie jest jeszcze przesądzone. Prace nad studium uwarunkowania przestrzennego trwają. Siódmy rok.
Gdzie zaparkować samochód w Kazimierzu Dolnym? To pytanie zadaje sobie każdy z nas, wybierając się autem do Miasteczka. Problem z bezpłatnymi miejscami parkingowymi dotyczy nie tylko turystów, ale również mieszkańców gminy oraz innych interesantów przyjeżdżających do Urzędu Miasta.
149 lat minęło od 22 stycznia 1863 r., kiedy to wybuchło powstanie styczniowe, a w Kazimierzu "proklamowano" kazimierską rzeczpospolitą powstańczą.
Ubiegłoroczna powódź uświadomiła zarówno mieszkańcom, jak i władzom Kazimierza Dolnego, że pomimo zmodernizowanych wałów wiślanych, miasto nie jest w pełni bezpieczne. Zagrożenie może stanowić rzeka Grodarz, którą podczas powodzi woda z Wisły wlewa się do miasta.
Czy w Kazimierzu potrzebna jest straż miejska? Jakie zadania mogłaby wykonywać w sezonie i poza nim? Czy to się będzie miastu opłacać? Okazuje się, że temat wraca w Miasteczku jak bumerang. Jednak podczas, gdy inni sprawdzają, jak to działa, Kazimierz wciąż się zastanawia.
Niedługo w Kazimierzu zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Miasto pozyskało na ten cel środki zewnętrzne, a radni podczas wspólnego posiedzenia komisji poparli ten pomysł. Po blisko dwuipółgodzinnej dyskusji.