Aktualności dla "Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu"
Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.
"Bursztyn w świetle dwóch księżyców" to tytuł nowej wystawy, którą od dziś oglądać można w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zobaczymy tam obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr Lucjana Gazdy.
Osiemnaste Dni Wisły trwają w najlepsze. Rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo spływem kajakowym po Chodelce i Wiśle. Czym nas jeszcze zaskoczy tegoroczne wydarzenie?
Muzeum Przyrodnicze przygotowało z okazji Roku Rzeki Wisły szereg zajęć edukacyjnych. Czego będziemy się mogli podczas nich dowiedzieć o Wiśle, jej okolicy i mieszkańcach?
„Owad – przyjaciel czy wróg” to tytuł nowej wystawy czasowej prezentowanej w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Owady jednych fascynują, innych zaś przerażają. Jednak czy jest się czego bać? Całą prawdę o tych malutkich stworzeniach poznamy w najbliższą niedzielę 13 września podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.
Jak wygląda życie ptaków nadwiślańskich? Jakie owady żyją nad wodą? Jak zbudowane są kazimierskie wąwozy i jaka roślinność je porasta? – Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas zajęć tematycznych w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego. Lato w Kazimierzu to także „Lato w muzeum”. Polecamy!
Dni Wisły to cykliczna impreza organizowana przez Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W tym roku jest to już szesnasta edycja, która rozpoczęła się 7 czerwca i potrwa do 21 czerwca.
Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku Świątecznego. W samo południe imienin Mikołaja na kazimierskim Rynku, tuż obok pięknej zielonej choinki pojawił się święty Mikołaj…
Znamy już szczegółowy program VIII Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Zobaczmy, co nas czeka.
Piękna pogoda, wspaniałe zapachy unoszące się nad Wisłą oraz różnorakie cudeńka na kolorowych stoiskach. Tak wyglądało tegoroczne, szesnaste już Święto Jesieni organizowane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
W gminnej kasie zabezpieczono środki na realizację projektu zabudowy kół bocznokołowca „Traugutt” zwanego potocznie "Pomnikiem Portu". Instalacja zostanie umiejscowiona przed Muzeum Przyrodniczym – oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego na ulicy Puławskiej.
No i mamy jesień. Nie tylko na kartach kalendarza, ale również za oknem. W Kazimierzu Dolnym przywitaliśmy ją tradycyjnie, tuż przy Muzeum Przyrodniczym, podczas piętnastego „Święta Jesieni”.
W tej chwili na ptasie lotnisko jest nieczynne. Nie lądują tu ani stąd nie wylatują żadne ptasie samoloty. Tak przynajmniej pokazuje tablica przylotów i odlotów w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Polecamy wystawę „Tak daleko jak skrzydła poniosą... Cud ptasiej wędrówki”.
Tradycyjnie już jesień w Kazimierzu powitaliśmy „Świętem Jesieni” i piękną słoneczną pogodą. Czy nam więc szkoda lata, skoro w kolejną porę roku wchodzimy tak słonecznie?
Do poznania Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zachęca Muzeum Przyrodnicze, na początek zapraszając do odwiedzenia nowej aranżacji wystawy stałej w komorze wejściowej Spichlerza Ulanowskich, w którym znajdują się ekspozycje.
Owoce i warzywa, przetwory, miody, potrawy regionalne, a także wyroby rękodzielnicze prezentowało około 130 wystawców z Kazimierza Dolnego i dość szeroko pojętej okolicy podczas XIV Święta Jesieni w Kazimierzu Dolnym.
Niezależnie od tego, jak bardzo byśmy pragnęli, by wciąż trwało lato, ta pora roku nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Muzeum Nadwiślańskie 25 września zaprasza na Święto Jesieni. A to pewny znak, że Złota Pani tuż tuż…
Kolejny weekend upłynie nam w atmosferze V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co jeszcze przed nami na dwóch filmowych brzegach Wisły?