Aktualności dla "Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewi"
Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego proponuje poznanie Kazimierza od strony dokonań dwóch wielkich architektów, którzy wpłynęli na kształt Kazimierza: Jana Koszczyca Witkiewicza i Karola Sicińskiego.
Warsztaty plastyczne, designu literackiego, wystawy. Przez najbliższe dwa tygodnie w Gminnym Zespole Szkół trwać będzie III Szkolny Festiwal Książki.
14 marca przypada 34. rocznica śmierci Jerzego Kuncewicza. To prawnik, filozof, literat, polityk i wielki sympatyk Kazimierza Dolnego. Był inicjatorem przyjazdu do tego miasteczka Marii Kuncewiczowej oraz pomysłodawcą osiedlenia się tu i budowy domu. W jego gościnnych progach działa obecnie oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Słoneczna niedziela była doskonałą okazją do inauguracji nowego szlaku turystycznego w Kazimierzu. Ofertę przygotowało Muzeum Nadwiślańskie.
Dom Kuncewiczów zaprasza na wycieczkę szlakiem Dwóch Księżyców. Zainauguruje ona funkcjonowanie tej nowej trasy turystycznej w przestrzeni Kazimierza.
Do końca sezonu w Kuncewiczówce można oglądać prace studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstałe pod opieką dr Agnieszki Zawadzkiej, adiunkta Zakładu Grafiki Warsztatowej UMCS podczas I Pleneru Plastycznego im. Tadeusza Pruszkowskiego.
Gościem Kuncewiczówki była w sobotę Monika A. Oleksa autorka książki „Spacer nad rzeką”, którą prezentowaliśmy Państwu na portalu tego lata. Autorka opowiadała o kulisach powstawania książki, jej bohaterach i o swoich planach literackich.
Za nami kolejne Święto Marii w Kuncewiczówce. Jak zwykle nie obyło się bez prezentów. Największym z nich jest planowany wkrótce remont Kuncewiczówki.
Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.
W wyborowym towarzystwie i niepowtarzalnym klimacie minęło sobotnie popołudnie wszystkim uczestnikom „Kazimierskiego wierszobrania”. Taras Kuncewiczów znów tętnił życiem.
W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w ramach Dnia Wolnej Sztuki odbyły się warsztaty… malowania kafli.
Czy to nie przypadkiem dowcip z okazji Dnia Śmiechały? – pytają miłośnicy Kuncewiczówki na wieść o zlikwidowaniu funpage’a Domu Kuncewiczów na Facebooku. Sprawdziliśmy. Nie, to nie dowcip.
Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie na utwór sławiący uroki Kazimierza w formie… limeryku.