Aktualności dla "makijaż dla blondynki"
Pracowania Artystyczna Sarzyński zaprasza na pierwszy w tym roku weekend tematyczny Święto Wiosny”. Tym razem tematem przewodnim będzie dekorowanie wypieków, oczywiście w tonacji wiosennej.
U zarania cywilizacji stosowany był jako jeden z zabiegów rolniczych. Stosowany wciąż nawet dzisiaj, mimo że zabrania tego prawo. Wypalanie traw wciąż powoduje kolejne pożary, szczególnie wiosną.
Zanim wejdą tu uczniowie, w Grodarzu upłynie jeszcze sporo wody, ale trzeba powiedzieć jasno: budowa szkoły dobiega końca. Jak zmieni się wtedy organizacja oświaty w gminie Kazimierz?
To był prawdziwy poemat muzyki i światła. Kazimierski Zamek nie widział jeszcze takiego koncertu! W murach starościańskiej warowni wystąpił LemOn.
Kazimierska przystań to nie tylko miejsce cumowania łodzi. To także idealna lokalizacja na rodzinne spotkania czy pikniki. Na festyny również, tym bardziej charytatywne. W miniony weekend kazimierzacy spotkali się na terenie portu jachtowego, by wesprzeć sześcioletniego Franka.
Tłumy przyszły zobaczyć „Misjonarską przypowieść” – film Leszka Wiśniewskiego z ojcem Bonifacym – Stanisławem Kotrysem w roli głównej. Ci, którym nie udało dostać się na pierwszy seans, po spotkaniu z bohaterem filmu i jego autorem, mogli obejrzeć film podczas kolejnego pokazu.
Październikowy sezon kulturalny w Korzeniowej rozpocznie się szczególnie smacznym wydarzeniem. Jakub Kusior zagra koncert niezwykle pięknie wpisujący się w otaczającą nas jesień. Podróż muzyczna zamknięta jedynie wokalem i gitarą, w którą nas zabierze, zaskoczy i zaczaruje wielu.
Rocznicę powstania Podziemnego Państwa Polskiego upamiętnił wykład Anny Walencik – byłej nauczycielki historii w kazimierskiej Szkole Podstawowej na temat ruchu oporu w Kazimierzu w czasie II wojny światowej.
W Kazimierzu uroczyście powitano jesień. Na przedpolach Miasteczka przed Oddziałem Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego jak zwykle o tej porze pyszniły się owoce i warzywa, wyroby rzemieślnicze i potrawy regionalne. XVII Święto Jesieni za nami.
Jednym z wydarzeń tegorocznego cyklu „Kazimierz bywa Kobietą” było spotkanie z pisarką Anną Wysocką – Kalkowską, autorką książki „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, której akcja dzieje się Kazimierzu.
Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny koncert na scenie pod gołym niebem. Na kazimierskim Rynku pod batutą Adama Klocka wystąpiła Młoda Polska Filharmonia.
"Od wielu lat korzystam z dobrodziejstwa ustawodawcy i, wypełniając corocznie PIT, przekazuję jeden procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego." - pisze w swojej książce "Dwa brzegi ponad tęczą" Ewa Pisula Dąbrowska. Na co autorka przeznacza swój jeden procent?
- Garść dominikańskiej egzotyki, szczypta kazimierskiego folkloru i magia tajemniczego Kazimierza będą gwarancją wspanialej przygody, w którą 11 stycznia podczas spotkania w ramach Kazimierskiej Akademii Fotografii zabierze miłośników fotografowania Sylwester Doraczyński – obiecuje koordynator KAF Maks Skrzeczkowski.
Budowa statku kosmicznego, wyścigi rakiet, kosmiczny makijaż i posiłek kosmonautów - te i inne atrakcje z Kosmosu czekają na dzieci, które przyjdą do biblioteki 29 sierpnia. Festyn na zakończenie lata już w czwartek.
Sobotnie południe 9 marca okazało się wymarzonym czasem na spacer. To nic, że śnieg i zima. Kijki nordic walking sprawdzają się – jak się okazało – w każdych warunkach!
W Galerii Mit trwają przygotowania do wystawy na Dzień Kobiet "Osiem na ósmego”. Wernisaż przewidziano na 9 marca na godz. 12.00 w Galerii Mit Piwnica na ul. Senatorskiej 1.
Blisko 20 paczek dla rodzin z dziećmi z terenu gminy Kazimierz Dolny przygotowano w Gminnym Zespole Szkół po corocznej zbiórce darów w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.