Aktualności dla "Kazimierski Rynek"
Rynek. Centrum Kazimierza. Najbardziej rozpoznawalne jego miejsce. Być w Kazimierzu i nie być na rynku? Niemożliwe. Nic więc dziwnego, że to ważne miejsce także i dla kazimierskich przedsiębiorców.
Remont Nadwiślańskiej i możliwość przejazdu przez rynek sprawiły, że kierowcy zaczęli traktować rynek jako przestrzeń do parkowania. Czasem aut jest więcej, czasem mniej, ale ostatnio do rzadkości należy rynek bez aut.
Na rynku pali słońce, a miejska kurtyna wodna gdzieś przepadła. Kiedy wróci na rynek?
Był tu ratusz, była apteka, był sklep. A teraz co? Ażurowa krata przy aptece straszy kłódką zaopatrzoną w informację „Likwidacja apteki. Od dnia 31.12.2017 r. apteka nieczynna”. Sklep obok już zapomniał, o tym, że sklepem był. Ostatki tej pamięci lądują w gardzieli koparki i na przyczepie traktora.
Kazimierz Dolny gości w rankingu dziesięciu najpiękniejszych polskich starówek, przygotowanym przez firmę Skyscanner. Czym nadwiślańskie Miasteczko urzekło twórców zestawienia?
I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego dobiegła końca. Zwieńczeniem imprezy był wieczorny pokaz tanga na kazimierskim Rynku. Swoje umiejętności zaprezentowali Natalia Cristobal Rivé & Diego El Pajaro z Buenos Aires!
Stare, ale i te bardziej współczesne pojazdy wojskowe oglądać będziemy mogli na kazimierskim Rynku przez cały długi majowy weekend w ramach „Spotkania z historią”.
W sobotnie popołudnie na kazimierskim Rynku podziwiać mogliśmy samochody marki Porsche. Było ich ponad 50. Klasyk, transaxle, modern - pośród nich każdy na pewno znalazł swój ideał motoryzacyjnego piękna...
Kazimierski rynek – serce miasta. To tu latem jest gwarno i tłoczno do późnych godzin nocnych. Poza sezonem miejsce to cichnie i ciemnieje. Niektórzy mówią wprost: rynek brzydnie i staje się niebezpieczny. Jak to zmienić, by to miejsce nie straciło nic ze swego klimatu i było lepiej oświetlone?
Nowy Rok 2011. Przyszedł. Powitany na kazimierskim Rynku. Nie ma odwrotu. 2010 to już przeszłość.
Przebrzmiały już dźwięki ludowej Muzy na kazimierskim rynku. Pogasła feeria barw regionalnych strojów. Znikły kramy z bajkowymi dziełami sztuki. Wrócą – za rok. Czy w tej samej formie?
Już w piątek po raz 42. rozpocznie się w Kazimierzu nad Wisłą Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Znów ulice i rynek mienić się będą różnokolorowymi strojami ludowych muzyków, a tradycyjne śpiewy i granie słychać będzie praktycznie na każdym kroku.