Aktualności dla "kamieniołomy"
Kazimierz i jego sprawy nierzadko są tematem prac podsumowujących naukę studentów na poziomie licencjackim, inżynierskim czy magisterskim. Najczęściej jednak prace te giną na półkach uczelnianych archiwów. A szkoda, bo często przedstawiają one świeże spojrzenie na pewne problemy. Tak jest w przypadku pracy kazimierzanki Magdaleny Opoki, świeżo upieczonej pani inżynier.
Najważniejsze wyróżnienie architektoniczne w Polsce, czyli Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznano dla Bolesława Stelmacha, który w Kazimierzu znany jest z projektów głośnych inwestycji w kamieniołomach.
Sobotnie koncerty w kamieniołomach nie zawiodły spragnionych zabawy bez spinki uczestników. I choć festiwal Kazimiernikejszyn dobiegł końca to muzyczne przeżycia, jakie nam zaoferował na długo pozostaną w pamięci.
Kazimierz jako atrakcja dla turystów i urokliwe miejsce do życia dla mieszkańców zachwyca niezwykłym klimatem i estetyką. Niestety są takie miejsca w Kazimierzu, które zachwytu nie budzą, a wręcz przeciwnie.
Ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym. Wygrał projekt grupy architektów pod kierunkiem Janusza Gąsiorowskiego „Magiczne krajobrazy”. Sympatię kazimierzaków zyskał jednak projekt sióstr Katarzyny Zych – Głuszyńskiej i Agaty Zych – Wcisło wraz z zespołem.
Kamieniołomy w Kazimierzu Dolnym od lat budzą kontrowersje, a pomysłów na ich zagospodarowanie jest mnóstwo. Teraz pojawiła się realna szansa na to, by w końcu uporządkować sprawy związane z tym miejscem – ogłoszono konkurs na opracowanie programu użytkowego oraz ogólnej koncepcji przeznaczenia i zagospodarowania kamieniołomu.
Trwają prace nad zagospodarowaniem kazimierskich kamieniołomów. Miasto przygotowuje się w tej kwestii do konkursu, w wyniku którego zostanie wyłoniona najlepsza koncepcja zagospodarowania tego terenu.
Dziś drugi dzień nowego kazimierskiego festiwalu Kazimiernikejszyn. Pada? Bez spinki. Jest fajnie.
Sprawa kamieniołomów, zimowiska dla statków i poszerzenia cmentarza to główne tematy, nad którymi debatowała Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Dziedzictwa Kulturowego podczas spotkania z przedstawicielami biura projektowego, które opracowuje projekt studium zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz.
Do poznania Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zachęca Muzeum Przyrodnicze, na początek zapraszając do odwiedzenia nowej aranżacji wystawy stałej w komorze wejściowej Spichlerza Ulanowskich, w którym znajdują się ekspozycje.
O Centrum Sztuki Audiowizualnej, które miało powstać w Kazimierzu Dolnym pisaliśmy w sierpniu tego roku. Potem temat ucichł. Teraz powraca, jednak czy projekt ten ma szanse na realizację? Zdania są podzielone.
Jesień mamy cieplą tego roku. Pierwsze dni października są jak wspomnienie lata. Podobno nie da się powrócić do przeszłości, ale my proponujemy Państwu taką właśnie wycieczkę. Sprawdźmy, co zostało z landartów, które tego lata powstały w kazimierskich kamieniołomach.
O budowie kina w Kazimierzu Dolnym mówi się już od kilku lat. Jednak do tej pory były to jedynie słowa. Teraz mają szansę spełnienia, gdyż w Miasteczku ma powstać Centrum Sztuki Audiowizualnej.
Wiosna to idealny czas na wszelkie porządki. W Kazimierzu Dolnym trwa wielkie sprzątanie! Tym razem w kamieniołomach.
Jak może wyglądać Kazimierz, jeżeli zostaną naruszone zapisy planu zagospodarowania przestrzennego? Przekonali się o tym uczestnicy spotkania 21 grudnia w Kolegium Sztuk Pięknych przygotowanego przez zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie, w czasie którego zaprezentowano symulację komputerową ewentualnych wariantów zagospodarowania kazimierskich przestrzeni.
Byłaby to transakcja stulecia władz Kazimierza Dolnego. Ale - jak podaje Gazeta wyborcza - nikt nie wpłacił wadium w przetargu na kupno kamieniołomów i wielkiej działki nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym.
Sprawa sprzedaży kazimierskiego kamieniołomu od samego początku budzi ogromne kontrowersje. Mimo licznych rozmów i protestów władze Miasteczka zapowiadają, że decyzja już została podjęta.
Sprawa sprzedaży kamieniołomów wciąż budzi kontrowersje. Miłośnicy Kazimierza starają się bronić tego terenu przed zabudowaniem, wprowadzając stosowne poprawki w planie zagospodarowania. Czy miasto uzna, że plan takiej korekty wymaga, przekonamy jeszcze w lutym.
Ważą się losy kazimierskich kamieniołomów. Czy przejdą w prywatne ręce? Czy pieniądze uzyskane z ewentualnej sprzedaży rozwiążą kłopoty finansowe gminy? – Miastu potrzebne są przecież inwestycje, a na to z kolei – środki, których na razie - brak. O tym, czy kamieniołomy zostaną sprzedane, zadecyduje 5 grudnia Rada Miasta.