Aktualności dla "Ewa Wolna"
We wrześniu na polskim rynku wydawniczym pojawiła się „Jasność” powieść pisarki, która związała swoje życie z Kazimierzem – Mai Wolny. Spotkanie z autorką w Miasteczku mogło się odbyć dopiero teraz, gdy wróciła ona z podróży do Tybetu, gdzie zbierała materiały do swojej nowej książki.
W tym roku 1 lipca przypada 75. rocznica śmierci Tadeusza Pruszkowskiego – profesora Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie, który w dwudziestoleciu międzywojennym rozpropagował Kazimierz jako miasteczko malarzy. By to uczcić, radni chcą oznakować i wypromować wśród miejscowych i turystów wąwóz jego imienia znajdujący się niedaleko willi Pruszkowskiego za zamkiem.
Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania Tadeusza Michalaka tytułem Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego. Ceremonię zaplanowano na kwiecień.
Ostatnie posiedzenie Komisji Edukacji odbyło się w świeżo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Parchatce. Radni mieli okazję zarówno obejrzeć budynek po dawnej szkole w nowej odsłonie, jak i zapoznać się z problemami, które wokół niego powstały.
To była druga edycja kazimierskiego Wierszobrania – spotkania, które jak to bywa z poezją – narodziło się z potrzeby serca i potrzeby serca wyraża.
Święto Trzech Króli w Kazimierzu to tradycyjnie dwa wydarzenia. W południe przez Rynek przejdzie barwny Kazimierski Orszak Trzech Króli, a wieczorem w Klasztorze odbędą się nie mniej barwne „Jasełka Kazimierskie”.
Kazimierscy radni miejscy na jednym z posiedzeń komisji edukacji debatowali nad ochroną okolicznych wąwozów.
Wraz z nadejściem wiosennej pogody powrócił mniej przyjemny temat - quady jeżdżące po kazimierskich wąwozach. Sprawa ta ponownie zawita na posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej.
Radni Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym podczas posiedzenia połączonych komisji debatowali w sali szkoły kontenerowej Gminnego Zespołu Szkół na temat reorganizacji oświaty Kazimierzu.
Co to jest rewitalizacja i obszar zdegradowany? Jakie są etapy tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy warsztatu diagnostycznego GPR, który odbył się niedawno w Kazimierzu Dolnym.
Przecięciem wstęgi, której zielony kolor nieodparcie kojarzy się ze zdrowiem i ekologią, siłownia plenerowa została uroczyście otwarta. W miniuroczystości udział wzięli burmistrz miasta Andrzej Pisula wraz z zastępcą, który czuwał nad realizacją projektu, oraz inicjatorzy przedsięwzięcia – radna Rady Miejskiej Ewa Wolna i radny Rady Powiatu Marcin Pisula.
Choć decyzja o tym, że pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone na siłownię plenerową zapadła jeszcze w ubiegłym roku, zadania do tej pory nie udało się zrealizować. Wszystkiemu winna jest lokalizacja.
Od wiersza do piosenki - spotkanie z twórczością amatorską
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki od lat wspiera lokalną twórczość na różne sposoby. Tym razem poprzez organizację spotkania pt. Od wiersza do piosenki”, którego gośćmi byli twórcy amatorzy.
Od „Roty” wykonanej w postawie „na baczność” rozpoczęło się trzecie kazimierskie Patriotyczne Śpiewanie. Piosenki nieodległościowe łączyły pokolenia – śpiewali je razem młodzi i starsi.
Na Zamku w Kazimierzu w naprawdę pięknej oprawie historycznej czytano w niedzielę „Lalkę” Bolesława Prusa. W ramach Narodowego Czytania 2015.
Czym jest zazdrość dla kobiety? Po sztuce Esther Vilar „Zazdrość” w reżyserii Ewy Wolnej należałoby zapytać właściwie, czym jest dla kobiety sam mężczyzna?