Aktualności dla "burmistrz Andrzej Pisula"
Pojawiły się już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Kto został burmistrzem Kazimierza Dolnego?
Jesień to czas, kiedy remontujemy najwięcej dróg. Tak jest również w Kazimierzu Dolnym. Obecnie prace trwają nie tylko na ulicy Nadwiślańskiej, ale także na Kwaskowej Górze.
Jako burmistrz kończy pierwszą kadencję. Jako kandydat na burmistrza - planuję drugą. Andrzej Pisula - burmistrz Kazimierza Dolnego o swoich sukcesach, porażkach i planach na przyszłość.
Za nami już tegoroczny 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Uroczyste zamknięcie jak zawsze pełne było ciepłych słów i wielu wzruszeń.
„Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – taki tytuł już niebawem zostanie nadany księdzu proboszczowi Tomaszowi Lewniewskiemu. Kazimierscy radni już podjęli stosowną uchwałę.
Radni przegłosowali uchwałę obniżającą wynagrodzenie burmistrza, do jakiej zostali zobligowani mocą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja tego roku. Burmistrz będzie zarabiał mniej?
Monitoring miejski, inteligentne oświetlenie uliczne, miejskie rowery i pojazdy elektryczne oraz sieci Wi-Fi hot spot to tylko część zadań realizowanych w ramach porozumienia, które miasto Kazimierz Dolny zawarło z T-Mobile. Tym samym Miasteczko stanie się pierwszym w Polsce Smart City.
Jednym z tematów omawianych podczas majowego wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej była organizacja ruchu drogowego w mieście.
Dyskusja na temat organizacji ruchu w mieście, parkingów, bryczek i meleksów toczy się w zasadzie non stop. Jednak zarówno prowadzone rozmowy, jak i nowe rozwiązania nie poprawiają sytuacji. Czy jest to w ogóle możliwe?
Tradycyjnie mszą świętą w farze rozpoczęły się uroczystości 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Piękna pogoda sprzyjała świętowaniu.
Ponad trzysta osób wyruszyło na szlaki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, by spotkać się w spichlerzu Pielaka na wspólnym ognisku. XXIX Rajd Adalbertowy za nami.
Modlitwa na kirkucie prowadzona wspólnie przez proboszcza fary ks. Tomasza Lewniewskiego i gwardiana klasztoru franciszkanów o. Eliasza, marsz milczenia z licznym udziałem młodzieży ze szkół całej gminy i mieszkańców, światła pamięci, kwiaty i słowa. Społeczność Kazimierza upamiętniła zagładę swoich żydowskich sąsiadów, którzy przed wojną stanowili połowę mieszkańców Miasteczka.
Wstąpienie Kazimierza do euroArt stało się faktem. W Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbyła się uroczysta ceremonia powitania Miasteczka w Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych.
Kamienica Gdańska umiejscowiona w samym sercu miasta na rynku powinna być dumą Kazimierza Dolnego. Niestety tak nie jest. Zniszczona elewacja i nieszczelny dach to tylko niewielka część problemów, z którymi na co dzień borykają się zarówno mieszkańcy budynku, jak i jej zarządcy.
W Kazimierzu celebrowano dziś 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Była msza. Była modlitwa. Był ksiądz proboszcz. Był burmistrz Kazimierza. Był sztandar. Były warty honorowe. Były znicze i wiązanki kwiatów.
Początkowo miała zostać przeniesiona. Z czasem okazało się jednak, że może pozostać w miejscu, w którym stoi od zawsze. Zabytkową kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym, bo o niej mowa, przebadali archeolodzy.
Chodniki i drogi to główne inwestycje zaplanowane w Kazimierzu do realizacji w przyszłym roku. Radni uchwalili budżet na 2018 r.
W Kazimierzu obradowała rada Polskiej Organizacji Turystycznej. Co z tego wynika dla Miasteczka?
Temat problemów Małego Rynku powraca jak bumerang. Co jakiś czas podnoszony przez mieszkańców czy radnych, jednak jak dotąd nie rozwiązany. Czy tym razem będzie inaczej?
W Kazimierzu znają go wszyscy. W końcu jest stąd. Muzyk, fotograf, poeta. Sam na szczycie swoich pasji wymienia także Wisłę. Jerzy Kuna. Jego benefis w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki zgromadził tłumy. Niezapomniany wieczór.