Archiwum - lipiec 2014
Festiwal Dwa Brzegi to nie tylko filmy. Dla spragnionych innych wrażeń artystycznych organizatorzy przewidzieli wiele propozycji, od energetycznych koncertów, przez wystawy dzieł malarskich, po spotkania ze znanymi ludźmi ze świata muzyki, kultury i filmu.
Empik zaprasza na cykl spotkań autorskich podczas 8. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Kolejna porcja muzyki w Farze. 2 sierpnia Dan Lönnqvist oraz Urszula Mizia wystąpią wspólnie w ramach Letnich Koncertów Organowych.
To już piaty „Kanał sztuki”, a więc jakiś jubileusz, pierwszy, bardzo skromny.
Koncerty, które odbywają się w Zajeździe Piastowskim w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa to nie lada gratka nie tylko dla fanów bluesowych brzmień, ale dla wszystkich, którzy chcą spędzić piątkowe wieczory w towarzystwie muzyki na najwyższym poziomie.
Zero tolerancji dla alkoholu za kierownicą - to hasło ogólnopolskiej kampanii "Powstrzymaj pijanego kierowcę’’, w której udział bierze także gmina Kazimierz Dolny.Ważne, byś włączył się do niej także i Ty.
Pięć filmów z konkursu głównego 67. Festiwalu w Cannes - tym nagrodzony Złotą Palmą „Zimowy sen” - znalazło się w programie 8. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zostaną zaprezentowane w ramach sekcji „Świat pod namiotem”. „Dzikie historie”, „Cuda”, „Leviathan” i „Pojmani” to tytuły, które konkurowały ze zwycięskim obrazem Nuri Bilge Ceylana o Złotą Palmę.
Autor, poeta i realista – Jan Troell to obok Bo Widerberga i Ingmara Bergmana jeden z najwybitniejszych szwedzkich reżyserów. Filmowiec przyjął zaproszenie na tegoroczne Dwa Brzegi.
Festiwal Filmu i Sztuki zbliża się wielkimi krokami. Znany jest już program filmowy, w e-sklepie można nabywać bilety. Do festiwalu szykuje się też tradycyjnie Mięćmierz. Co w tym roku w programie?
Renomowani polscy autorzy, wielokrotnie nominowani i nagradzani, będą gośćmi spotkań w Domu Kuncewiczów, które odbędą się w ramach Literackich Dwóch Brzegów. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu jest praca pamięci oraz sposoby jej odzwierciedlania w literaturze.
Dzieci skaczące na trampolinie i tańczące w rytm znanych przebojów, rodzice i dziadkowie odpoczywający w cieniu wysokich drzew oraz wszechobecna radość towarzysząca wszystkim zebranym. Tak wyglądał III Parafialny Festyn Rodzinny.
Tymon Tymański, Latające Pięści, Miąższ czy kazimierski barokorock Dziadów – Korzeniowy Dom Cooltury podczas tegorocznej edycji Dwóch Brzegów zapewni moc muzycznych wrażeń.
Między Korzeniowym Dołem z Wąwozem zwanym Pomularskie w chłodnym klimacie zacienionych lessów przez dwa dni rozbrzmiewała muzyka tzw. Zimnej Fali. Wczoraj zakończył się dwudniowy Festiwal Muzyki Dołującej – Doły 2014.
Wampiry Jima Jarmuscha, kultowa „Ida”, niezwykła „Papusza”, w końcu uhonorowana Złotym Niedźwiedziem „Pozycja dziecka” – do tych filmów wracamy na Dwóch Brzegach. W ramach sekcji „Wielkie kino ma Małym Rynku” pod osłoną nocy przypominamy tytuły, o których nie można zapomnieć.
Tylko kilka dni dzieli nas od Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przygotowania idą więc pełną parą. Jaka będzie tegoroczna edycja imprezy? Opowiada Zbigniew Dobrosz, producent festiwalu.
Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Kazimierzu Dolnym serdecznie zaprasza do udziału w III Parafialnym Festynie Rodzinnym organizowanym z okazji dnia imienin św. Anny patronki Stowarzyszenia.
Melancholijne, spokojne, a czasami zaskakująco energetyczne dźwięki wzbogacone tekstami mówiącymi o bólu, smutku i cierpieniu. Zamiast oklasków po każdym wykonanym utworze przeciągłe… buczenie, wyrażające zachwyt kolejną dołującą piosenką. W Klubojadalni Korzeniowa rozpoczął się dwudniowy Festiwal Muzyki Dołującej Doły 2014.
Maks Skrzeczkowski – “rektor” Kazimierskiej Akademii Fotografii zaprasza na sierpniowe spotkania KAF. Zajęcia 2 sierpnia poprowadzi Tomek Sikora, 9 sierpnia – Adam Bujak. A przed Państwem zdjęcia lipcowego pleneru.
Wystartował 30 czerwca, by 4 lipca stanąć u stóp Jasnej Góry. 96 godzin biegu. 250 km. - Jeżeli facet po pięćdziesiątce taki jak ja chce i potrafi, to znaczy, że każdy może spróbować – mówi Kazimierz Piskorek, który na przełomie czerwca i lipca udał się w biegową pielgrzymkę z Kazimierza do Częstochowy.
Pod kierunkiem Janusza Kobylińskiego szkolili się uczestnicy czerwcowej sesji Kazimierskiej Akademii Fotografii, której rektorem jest Maks Skrzeczkowski. Popatrzmy na efekty ich pracy.
600 tytułów zdigitalizowanych filmów książek, gier i utworów muzycznych w Kazimierzu Dolnym legalnie do pobrania! W dniach od 1 do 10 sierpnia w Miasteczku gościć będzie ogólnopolski projekt „Kultura Na Widoku” przygotowany przez Fundację Legalna Kultura.
W Kazimierzu nie brakuje osób, które pamiętają czasy świetności Fundacji św. Anny, decyzją władz komunistycznych rozwiązaną w 1950 r. O tym, jak dawniej funkcjonował przytułek dla ludzi schorowanych i podeszłych wiekiem, opowiada Wojciech Puchała – kazimierzanin z dziada pradziada.
Po raz kolejny w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi obędą się Warsztaty Fotografii. To doskonała okazja do spojrzenia na Kazimierz z nowej perspektywy.
W lipcu i sierpniu Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na oprowadzania tematyczne po wystawie prac Chaima Goldberga – żydowskiego malarza urodzonego w Kazimierzu nad Wisłą.
Podobno nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Podobno nie ma powrotu do przeszłości. Podobno nie mają sensu poszukiwania straconego czasu. Podobno. Ale przeszłość i tak żyje w nas, równolegle, budząc wspomnienia. Oto garść takich wspomnień Ireneusza Haczewskiego.
Wybór kina autorskiego, artystycznego i niezależnego, ze szczególnym naciskiem na młode kino europejskie to sekcja „Świat pod namiotem”. W tym roku prym wiodą premiery wyselekcjonowane na wiodących festiwalach, m.in. w Wenecji, San Sebastian, Rotterdamie, Berlinie czy Cannes.
Nowe oświetlenie wystawiennicze, fotoramy, sztalugi oraz inne materiały i pomoce do prowadzenia zajęć dla najmłodszych dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury wzbogaciły wyposażenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury i Promocji i Turystyki.
Pierwsza edycja nietypowego festiwalu rusza już w piątek. Przed startem dwudniowej przygody z muzyką dołującą organizatorzy przygotowali konkurs, w którym można było wygrać dwuosobową wejściówkę na festiwal. Kto okazał się szczęśliwym zwycięzcą?
Tematami z takich filmów, jak „„E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski” czy „Piraci z Karaibów” rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.
Już po raz drugi w tym roku odbędzie się Kazimierski Test Coopera. W niedzielę, 7 września amatorzy biegania wystartują w Teście, którego trasa prowadzi kazimierskim wałem wiślanym. 9.00, 10.00 czy 11.00 - godzina startu to sprawa otwarta – zadecydują o niej w głosowaniu internetowym potencjalni uczestnicy imprezy.
Fundacja Spichlerz Kultury oraz wszyscy partnerzy festiwalu zapraszają od 19 do 23 sierpnia na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.
Jak zaplanować sobie wakacje wykluczając z nich nudę? Pomysłów może być wiele. Spędzając lato w Kazimierzu Dolnym zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego.
Polską premierą „Kapitału ludzkiego” - thrillera z elementami kina noir – zakończy się 8. edycja Festiwalu Dwa Brzegi.
Joanna Makabresku, Bruno Schulz, DHM, Alles… Line up Dołów zapowiada się więc interesująco. Jednak to wydarzenie ma być nie tylko spotkaniem miłośników rodzimej zimnej fali, ale także festiwalem ludzi myślących, wrażliwych na przekaz, jaki ta muzyka w sobie zawiera – pisze na blogu Wave and Press Szymon Gołąb.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki przez okres wakacji trwają zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowane w ramach "Małej Letniej Kolonii Artystycznej". Już dziś - 22 lipca - kolejne spotkanie - tym razem jego uczestnicy tworzyć będą koszyczki zpagetti z bawełnianych koszulek.
Komary to zbędny dodatek do kazimierskich uroków. Dlatego z ulgą przyjmujemy wiadomość o drugiej turze akcji odkomarzania w Miasteczku.
Jacek Kaczmarski, Czesław Niemen, Stanisława Celińska i Nick Cave to tylko niektórzy bohaterowie filmów z sekcji „Muzyka - Moja miłość”. Muzyka i kino po raz kolejny na Dwóch Brzegach pokazują, że stanowią duet idealny.
Pomimo tego, że lubi duże przestrzenie, a Kazimierz ze swoimi wąskimi uliczkami jest dość klaustrofobiczny uważa, że Miasteczko jest specyficznie piękne. Piękne są również jej piosenki, w tym ta o Kazimierzu w słońcu. W niedzielny wieczór Grażyna Łobaszewska wystąpiła z recitalem w kazimierskiej Synagodze.
61 – letnia turystka ze Świdnika poszkodowana w niedzielę rano w wypadku samochodowym na kazimierskim Rynku jest hospitalizowana w puławskim szpitalu.
Dla wszystkich miłośników „muzyki dołującej” mamy niespodziankę. Organizatorzy Festiwalu Muzyki Dołującej przygotowali specjalny konkurs, w którym wygrać można bezpłatną wejściówkę na Doły 2014.
Szczególnie zajmuje mnie materializowanie duchowości światła, które niejednokrotnie zagęszcza się aż do konsystencji wody. Stąd powstał temat moich prac, którym nadałem nazwę światłospadów. Ich pionowe ukierunkowanie egzemplifikuje porządek: Stwórca – światło – człowiek – pisze o swoich pracach Krzysztoporski.
Pogodę mamy iście wakacyjną. Także w piosence. Zapraszamy do Synagogi na recital Grażyny Łobaszewskiej „Kazimierz w słońcu”.
Strug, Leśmian i Soyka – trzy artystyczne osobowości spotkają się na muzycznej scenie podczas 8. edycji Dwóch Brzegów. Premierowe wykonanie zbioru pieśni do wierszy Bolesława Leśmiana już 3 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu.
Mamy lato, czyli okres wzmożonej organizacji eventów kulturalnych w Kazimierzu Dolnym, takich jak np. zbliżający się coraz większymi krokami coroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wiadomo, takie wydarzenia sprowadzają do Miasteczka rzesze turystów nie tylko z daleka, ale także z okolic. Sprowadzają, tylko jak stąd po tych imprezach wyjechać?
25 lat temu Polacy w pierwszych częściowo wolnych wyborach parlamentarnych wybrali Solidarność. Jak w tym udział miał maleńki Kazimierz?
Pomimo wysokiej temperatury i żaru lejącego się z nieba pracują w pocie czoła. Ośmiu mężczyzn od kilku dni wznosi festiwalowe namioty przy szkole na ul. Nadwiślańskiej. Wszystko to po to, by już za dwa tygodnie kinomaniacy z całej Polski mieli gdzie oglądać filmy emitowane na festiwalu filmowym Dwa Brzegi.
Zakończył się II Wołyński Rajd Motocyklowy, w którym uczestniczyli także mieszkańcy gminy Kazimierz. W ten sposób motocykliści upamiętnili 71. rocznicę rzezi na Wołyniu w 1943 r.
W najbliższy piątek, 18 lipca w hotelu „Zajazd Piastowski” odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa. Tym razem wystąpi Murphy Blues i Adam Blues Band.
Jeszcze tylko do 18 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do II edycji Biegu Szlak Trafi. Start zaplanowano na 9 sierpnia.
Wydarzeniem specjalnym 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą jest premiera filmu Andrzeja Wajdy w nowej, cyfrowej wersji. Uroczysty pokaz odbędzie się 3 sierpnia, a jego gośćmi będą twórcy, na czele z Andrzejem Wajdą.
Kolejny koncert z cyklu Letnie Koncerty Organowe odbędzie się w Farze w najbliższą sobotę 19 lipca o godzinie 19.30. Tym razem wystąpi włoski organista Gianfranco Nicoletti.
Trzy dni energetycznych koncertów, trzy dni odjechanych sportowych atrakcji, warsztatów i bezspinkowej rozrywki. Trzy dni żywiołowej atmosfery i energii uczestników. Tak podsumować można pierwszą edycję festiwalu Kazimiernikejszyn.
System sprzedaży internetowej biletów na projekcje filmowe tegorocznych Dwóch Brzegów już działa. E-sklep zaprasza do 9 sierpnia, do godz. 20.00.
Wyobrażacie sobie, jak by to było pospacerować po kazimierskim Rynku z głową w chmurach? Są tacy, którzy nie muszą sobie tego wyobrażać, gdyż już to przeżyli. Jak to możliwe?
Zabawa w archeologów, nie tylko dla najmłodszych. Warsztaty archeologiczne dla seniorów w Grodzisku Żmijowiska rozpoczynają się już 22 lipca.
W jego filmach grali m.in. John Malkovich, Dustin Hoffman i Daniel Olbrychski. Najnowszy obraz twórcy "Blaszanego bębenka" i "Niepokojów wychowanka Toerlessa" zobaczy tylko publiczność na Dwóch Brzegach. „Dyplomacja” Volkera Schlöndorffa nie będzie pokazywana w polskich kinach.
Ostatni, jak najbardziej bezspinkowy dzień festiwalowy upłynął pod znakiem pięknej, letniej pogody. Dla pragnących nabrać energii przed popołudniowymi koncertami organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Wśród nich były m.in. piłka nożna balonowa oraz zajęcia z jogi uwieńczone efektowną walką kolorów.
Jednym z punktów w programie festiwalu Kazimiernikejszyn było słuchowisko z opowieści Jacka Johna połączone z muzyką Dziadów Kazimierskich.
Przede mną mapa Kazimierza. Trasa wybrana i przemyślana: sprawdzić połączenia piesze miedzy Czerniawami i Plebanką. Na mapie są wyraźnie zaznaczone jako ścieżki. Czy to się nadaje do spaceru z kijkami nordic walking? Sprawdzimy.
Demoniczny Gerard z „Długu”, przechodzący przemianę „Komornik”, zakochany w Magdalenie Cieleckiej internauta z „Samotności w sieci” – Andrzej Chyra będzie bohaterem tegorocznej odsłony cyklu „I Bóg stworzył aktora…” podczas 8. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Nad kazimierskimi kamieniołomami w końcu wzeszło słońce. Mimo padającego przez większość dnia deszczu uczestnicy Kazimiernikejszyn i bez tego emanowali pozytywną energią. Tłumnie więc stawili się na drugim koncercie festiwalowym.
Drugi dzień Festiwalu Kazimiernikejszyn spływał deszczem. Smutno jednak nie było – wręcz przeciwnie. Jego uczestnicy śmiali się do łez. Nie wierzycie? Popatrzcie!
W Kazimierzu czas płynie inaczej. Pozwala wsłuchać się w siebie. Pisze o tym Ewa Pisula - Dąbrowska w kolejnym rozdziale swojej ksiązki "Dwa brzegi ponad tęczą".
Dziś drugi dzień nowego kazimierskiego festiwalu Kazimiernikejszyn. Pada? Bez spinki. Jest fajnie.
W drugiej połowie lipca rusza pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Dołującej Doły 2014. Czego możemy się spodziewać po tej imprezie? – Będą to dwa wieczory dołowania, zapewniają organizatorzy.
Energetyczne koncerty, wiele konkursów i sportowych atrakcji, a dla pragnących ciszy i spokoju – wyznaczona strefa odpoczynku. Już w weekend rusza Kazimiernikejszyn – pierwszy tego typu festiwal organizowany w Kazimierzu Dolnym.
Realizują marzenia swoje i pomagają je realizować innym. Podróżnicy współpracujący z Fundacją Kadry ze Świata fotografują rzeczywistość na wszystkich kontynentach, a pieniądze ze sprzedaży zdjęć przeznaczają na pracę z dziećmi i młodzieżą, której poprzez swoje działania podróżniczo-fotograficzne pokazują, jak ważne w życiu są pasje i wyznaczanie celów.
Do niedawna wykorzystywany głównie przez wojsko coraz częściej znajduje zastosowania cywilne, np. w zbieraniu danych do badań naukowych. Teraz – dzięki przystępnej cenie, łatwej obsłudze – zdobywa coraz większą popularność. Dron. Pojawił się także nad Kazimierzem i filmował Miasteczko z lotu ptaka.
We wtorek 15 lipca 2014 r. przypada 25. rocznica śmierci Marii Kuncewiczowej. Z tej okazji w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym odbędzie się odczyt Edwarda Balawejdera pt. "Maria Kuncewiczowa – o Jerzym, współtwórcy jej świata".
Najsłynniejszy polski scenograf, laureat Oscara za "Listę Schindlera” i Cezara za "Pianistę”, stały współpracownik Andrzeja Wajdy, ale też m.in. Agnieszki Holland to kolejny gość 8. edycji Dwóch Brzegów.
Jeszcze można zapisać się na X Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska. Początek 22 lipca.
Jest świetną alternatywą dla tych, którzy piątkowe i sobotnie wieczory wolą spędzać z dala od zgiełku panującego na kazimierskim Rynku. Plenerowe Kino w Starej Łaźni działające od niemal roku przy restauracji na Senatorskiej zaprasza na darmowe seanse filmowe.
Od walca, przez ragtime, po awangardowy jazz - takie są "Polonezy" Marcina Maseckiego. W kolejnym muzycznym eksperymencie łączy orkiestrę marszową, elegancję z XIX wieku i klasycystyczne techniki kompozytorskie. Co z tego wynika, publiczność Dwóch Brzegów przekona się na własne oczy i uszy już 4 sierpnia na Rynku w Kazimierzu Dolnym.
Lina Wertmüller – pierwsza w historii kobieta nominowana do Oscara w kategorii najlepszy reżyser – będzie bohaterką mini-retrospektywy podczas 8. Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, otwarta została wystawa kazimierskich akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Te niezwykle intymne i skromne prace oglądać można do końca sierpnia.
Poniedziałkowy, upalny wieczór. Na kazimierskim Rynku cisza i spokój. Tylko w jednym miejscu słychać ożywione głosy. To kawiarnia Rynkowa, w której ogródku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by obejrzeć najnowszy teledysk Dziadów Kazimierskich do piosenki "Kazimierz Wielki".
Czas jest otwarty – pisał sto lat temu Henri Bergson. Kino jest jedyną sztuką, która pozwala to zobaczyć i pojąć – dodaje Tadeusz Sobolewski, krytyk i historyk kina. Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów weźmie udział w specjalnej „Lekcji kina” poświęconej zagadnieniu czasu w obrazie filmowym.
Spektakle teatralne, wystawy, wykłady oraz inne działania w przestrzeni publicznej odbywać się będą w Kazimierzu od 11 do 14 września w ramach Festiwalu Kolonii Artystycznych.
Wyruszając na wyprawę nie do końca wiedziałyśmy, co kryje się pod nieco rozbudowanym hasłem „Wiatrakowo – Lipowa Dolina – Dwór w Wylągach”, które wyznaczało z grubsza naszą trasę. Te właśnie miejsca o pięknie brzmiących nazwach zaplanowałyśmy odwiedzić podczas kolejnej naszej wyprawy z kijkami nordic walking. To znaczy moje koleżanki szły z kijkami, a ja wciąż nieprzekonana – bez.
Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.
Ciepłe lipcowe noce sprzyjają spacerom. Wśród krzewów i traw błyskają niekiedy niesamowite zielone iskry. To kwiat paproci? Niewykluczone, chociaż najpewniej to świetliki, których blask dla Ewy Pisuli – Dąbrowskiej w książce "Dwa brzegi ponad tęczą" stał się inspiracją do rozważań nad ulotnością ludzkich spraw.
Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską 19-23 sierpnia 2014!
Ci, którzy piątkowe popołudnie postanowili spędzić na koncercie bluesowym w Zajeździe Piastowskim, z pewnością nie mają powodów do narzekań. Artyści występujący tu w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń.
Z wykształcenia malarz, z powołania przebywający na misji Ad Gentes ojciec wielodzietnej rodziny. Piotr Sujka, pasjonat malarstwa sakralnego, spotkał się z czytelnikami kazimierskiej Biblioteki Publicznej w piątkowe popołudnie, by zaprezentować pejzaże malowane pastelami.
W najbliższą niedzielę, w Kamienicy Celejowskiej otwarta zostanie wystawa akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Prezentowane prace powstały podczas pobytu artystki w Kazimierzu Dolnym.
Przez dwa miesiące, w każdy sobotni wieczór w kazimierskiej farze odbywać się będą wyjątkowe koncerty. Pierwszym gościem tegorocznych Letnich Koncertów Organowych będzie Julian Gembalski. Koncert już 5 lipca.
Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Piła i Harfa. Zaprezentują program dla dużych i małych. Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi więc naprawdę nietuzinkowo.
Niszczejące pod murami Kościoła świętej Anny budynki dawnej Wikarówki mają szansę odzyskać dawny blask i służyć jak w przeszłości osobom potrzebującym. W środę przedstawiciele władz miasta, parafii i Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.
W sierpniu rozpocznie się ósma już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jedną z bohaterek tegorocznej imprezy będzie Małgorzata Szumowska, gość specjalny sekcji „Retrospektywa reżyserska”.
Koncertem „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych” zakończył się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ucichła już rozbrzmiewająca przez cały weekend ludowa muzyka a szaleństwo sobotniej potańcówki stało się wspomnieniem. Nadszedł więc czas na podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu.
Archiwum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003