Wystawa „Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” autorstwa Adama Borowskiego prezentuje zdjęcia i dokumenty odnoszące się do wydarzeń z lat 1945–1956. Składa się na nią 49 plansz wystawowych.
- Celem prezentowanej wystawy jest uwrażliwienie, przede wszystkim młodych pokoleń naszych rodaków, na tragiczne losy tysięcy Polaków stających wtedy do zbrojnej walki przeciwko komunizmowi – na katastroficzne dzieje pokolenia Kolumbów i naszych dziadków, którzy w walce o wolność oddali swoje życie – piszą organizatorzy wystawy. – Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi m.in. polska młodzież, która nie była świadkiem mrocznych wydarzeń lat stalinowskiego terroru, będzie miała szansę zapoznać się z nieznanymi kartami naszej historii.
Po raz pierwszy wystawa „Żołnierze Wyklęci – Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” zaprezentowana została podczas obchodów 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2008 r. przy Placu Zamkowym w Warszawie. Do dziś obejrzano ją w także w Częstochowie, Katowicach, Gliwicach, Jastrzębiu, Bielsku-Białej, Opolu, Lubartowie, Puławach, Zakopanem, Sopocie oraz w Siedlcach. W Kazimierzu zostanie odsłonięta 20 czerwca tuż po uroczystej mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych o godz. 10.30 w Farze.
Wystawę można będzie oglądać przy Farze do końca sierpnia.