- Konkurs grantowy był konkursem rekordowym, wzięło w nim udział 5 948 wniosków. Wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty, wśród nich i nasz. Konkurs też był rekordowo krótki: było zaledwie 3 tygodnie od ogłoszenia konkursu do jego zamknięcia. Ale jesteśmy! – mówi Mariusz Płoszaj – Mazurek dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki. –Tym sposobem prawie pięćdziesięcioletnia tradycja organowych koncertów zostaje nie tylko utrzymana, ale przeniesiona również do rzeczywistości wirtualnej.
W ramach festiwalu zaplanowano 8 koncertów w sobotnie wieczory lipca i sierpnia. 27 sierpnia odbędzie się dodatkowy dziewiąty koncert na zakończenie festiwalu, który w tym roku upływa pod hasłem 400 lat kazimierskich organów zbudowanych w 1620 r. przez włoskiego organmistrza przybyłego do Kazimierza z Warszawy – Szymona Liliusza. Organy te wespół ze swym wspaniałym prospektem są obiektem szczególnie wartościowym i stanowią unikat w skali światowej.
W tym roku koncerty rozpoczynać się będą nietypowo o godzinie 19:00, co związane jest z faktem ich transmisji w TVP Lublin i w sieci.
- Koncerty będą transmitowane w czasie rzeczywistym nie tylko w TVP Lublin, ale także na stronie KOKPiT, na kanale YouTube i w mediach społecznościowych – mówi dyrektor KOKPiT.
4 lipca Roman Perucki – organy; Maria Perucka – skrzypce; Łukasz Długosz – flet
11 lipca Bjorn O. Wiede – organy
18 lipca Julian Gembalski – organy
25 lipca Arkadiusz Bialic – organy; Mirosław Pachowicz – fagot; Łukasz Perucki – skrzypce | 1 sierpnia Matthias Bohlert – organy; Krzysztof Karpeta – wiolonczela
8 sierpnia Marek Stefański – organy; Milena Sołtys - sopran liryczny z koloraturą
15 sierpnia Krzysztof Urbaniak – organy