Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Kazimierz Dolny i chcesz umocnić się w roli rodzica, zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii, która ułatwia wyzwania rodzicielskie, jeśli marzysz o spokojniejszym życiu w Twojej rodzinie, jeśli chcesz, żeby Twoje dzieci były szczęśliwe – przyjdź na warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz „Szczęśliwy Rodzic”. Zajęcia odbywać się będą w budynku Gminnego Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej 1 i są bezpłatne.
- Większości rodziców zależy, aby ich dziecko było szczęśliwe, jednak tylko nieliczni zdają sobie sprawę, że najłatwiejszym sposobem nauczenia dziecka bycia szczęśliwym jest prezentowanie samemu takiej postawy. Iwona Majewska – Opiełka - twórczyni Logodydaktyki - mówi, iż warto mieć świadomość, że dzieci mają być szczęśliwe już dziś, a może nawet przede wszystkim dziś; nie możemy ich wychowywać jedynie do przyszłego szczęścia. Trzeba prowadzić dzieci tak, aby odkryły swój wyjątkowy potencjał i znalazły w sobie wystarczająco dużo siły i entuzjazmu aby go urzeczywistnić. Chodzi o to, aby rozwijały się w kierunku swoich najwyższych zdolności ale także o to, aby miały cechy charakteru umożliwiające im sprostanie wyzwaniom rzeczywistości mówi prowadząca warsztaty Monika Tusińska od 8 lat realizator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz różnorodnych warsztatów w zakresie umiejętności rodzicielskich oraz rozwoju osobistego. - Podstawą takiej postawy rodzicielskiej jest poczucie dobrostanu rodziców, poczucie ich szczęścia. Dzieci uczą się przez modelowanie, tak więc nie ma innej drogi: Szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko.
Warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to 9 spotkań w terminie od 26 września do 28 listopada raz w tygodniu w godz. 16.00 – 19.15. Zapisy wyłącznie telefonicznie u prowadzących warsztaty: Monika Tusińska, tel. 695 888 047, Anna Korpysa, tel. 691 240 277.
Warsztaty „Szczęśliwy Rodzic” to 4 wtorkowe spotkania od 29 października w godz. 16.00 – 19.15. Zapisy wyłącznie telefonicznie u prowadzących warsztaty: Monika Tusińska, tel. 695 888 047, Edyta Furtak, tel. 502 992 648.
Uczestnictwo w obu cyklach warsztatów bezpłatne, finansowane przez Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu, wystarczy zapisać się i przyjść.