Organizatorem festiwalu „Wpółdrogi” jest Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz, a wydarzenie będzie, jak określają to jego twórcy – okazją do spotkania się w pół drogi muzyki różnorodnej pod kątem artystów, ich osobowości, gatunku muzycznego czy klimatu.
W ramach festiwalu w kazimierskiej Synagodze odbędą się cztery kameralne koncerty. Każdego dnia będzie można posłuchać innego rodzaju muzyki w wykonaniu różnych artystów.
Program
30 kwietnia - Koncert "Zielono mi"
Anna Sokołek - koncert pamięci Agnieszki Osieckiej
Koncert „Zielono mi” będzie poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie wykonanych zostanie wiele znakomitych utworów skomponowanych do tekstów poetki, ukazujących jej kunszt poetycki i mistrzostwo słowa. Koncert wzbogacą historie o życiu i twórczości poetki opowiedziane przez Marka Makucha.
1 maja
Muzyczna podróż do legendarnego świata muzyki klezmerskiej, poprzez rytmiczne i pełne wdzięku melodie bałkańskie po największe przeboje mistrzów tanga: Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Wszystkie utwory przedstawione zostaną w autorskich, pełnych wirtuozerii aranżacjach wydobywających niepowtarzalne brzmienie tria Street Whispers. Występowi będzie towarzyszyć opowieść o historii powstania i kontekście utworów.
2 maja - Saxtet - największe standardy jazzowe
Kwartet saksofonowy tworzą: Agnieszka Dobrowolska – saksofon altowy, Józef Nikiel – saksofon sopranowy, Arkadiusz Jaros – saksofon tenorowy, Bogusław Wróblewski – saksofon barytonowy
W repertuarze koncertu znajdują się: Alternatywy 4, Blue Monk, Chinese Rag, Gershwin’s Lullaby, If I Were A Rich Man, I Got Rhythm, In The Mood, Jazz Mosaics, Libertango, Oh, Lady Be Good!, Ragtime Suite, Pan-Am Rag, Something Doing, The Cascades, Satin Doll.
3 maja - Marcin Król & Karolina Hordyjewicz – „Muzyka polska”
Ostatni dzień „Wpółdrogi” Festival to koncert z okazji 3 maja. "Muzyka polska" to projekt, w którym znalazły się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów, wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki. Czy różnorodność pochodzenia słyszalna jest w ich twórczości? Czy kompozytorzy czerpią ze swoich rodzimych tradycji, czy może wręcz przeciwnie? Projekt " Muzyka Polska" to muzyczna odpowiedź na te pytania.
Data: 30 kwietnia - 3 maja 2017.
Godz. 18.00
Miejsce: Stara Synagoga ul. Lubelska 4 Kazimierz Dolny
Wstęp:
30 zł / koncert, 100 zł / 4 dniowy karnet na 4 koncerty