- Sama pisarka podawała aż trzy daty swego przyjścia na świat – mówi Monika Januszek – Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Były to kolejno lata 1895, 1897 i 1899. Od Państwa zależy, którą z nich potraktują Państwo jako obowiązkową.
- godz. 11.00 i 13.00 oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji (w cenie biletu wstępu). Obowiązują reżimy sanitarne – udział w wydarzeniu może wziąć jednocześnie do 5 osób.
- Publikacja na blogu narynkuusiascwkazimierzu.pl w zakładce „Kuncewiczowie” oraz na portalu www.KazimierzDolny.pl felietonu Marii Kuncewiczowej, o którym nie wiadomo, czy został opublikowany w polskiej prasie. Tekst w formie rękopisu i maszynopisu Dom Kuncewiczów/ oddział Muzeum Nadwiślańskiego otrzymał w darze od społeczności XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie.
- Publikacja na blogu narynkuusiascwkazimierzu.pl w zakładce „Bywalcy” oraz na portalu www.KazimierzDolny.pl tekstu wspomnieniowego o Marii i Jerzym Kuncewiczach autorstwa Henryki „Uty” Gnatowskiej. Tekst jest obszernym streszczeniem prelekcji, jaka odbyła się w Domu Kuncewiczów w październiku bieżącego roku. Uta Gnatowska przyjaźniła się z państwem Kuncewiczami i wielokrotnie mieszkała w ich gościnnym domu. Mogła ich obserwować w codziennych sytuacjach. A te dostarczały tyle samo wzruszeń co… radości.
- Publikacja na blogu narynkuusiascwkazimierzu.pl w zakładce „Kuncewiczowie” oraz na portalu www.KazimierzDolny.pl tekstu o jednym z ostatnich spotkań autorskich z Marią Kuncewiczową. Być może nie byłoby w tym nic specjalnego, bo podobnych spotkań pisarka odbywała wiele, ale właśnie podczas tego spotkania jeden z jego uczestników, malarz Lech Szypa, wykonał portret autorki „Cudzoziemki”. Obraz został podarowanym Muzeum Nadwiślańskiemu kilka dni temu.