1 marca to Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Kazimierzu podobnie jak w wielu innych miastach Polski pamięć Żołnierzy Niezłomnych uczczono poprzez bieg IV Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym”, z tym że w Miasteczku to była jego premierowa edycja.
W niedzielne południe 28 lutego rozegrano łącznie dwa biegi. W pierwszym – honorowym – na symbolicznym dystansie 1963 m upamiętniającym rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. Lalek – pobiegło 76 osób, w tym ksiądz Tomasz Lewniewski - proboszcz z kazimierskiej parafii, która bieg organizowała, burmistrz Andrzej Pisula, radni miejscy, mieszkańcy i turyści. Biegły całe rodziny z dziećmi. Najmłodszy uczestnik to sześcioletni Jasio z Warszawy. Najlepszy okazał się Jacek Walencik, kościelny z Fary.
W drugim na dystansie 5 km wystartowało 88 zawodników. Jako pierwszy przybiegł Krzysztof Polak z Puław.
Medale wręczali kazimierscy Żołnierze Wyklęci z oddziałów cichociemnego majora Zapory: kpt. Zbigniew Matysiak, ps. "Kowboj" i por. Wiesław Jeżewski ps. „Sław”. Dla por. Jeżewskiego to święto było okazją do wspomnienia brata, Mieczysława Jeżewskiego, ps. „Pszczółka”, który również walczył w podziemiu antykomunistycznym w oddziałach Zapory i zginął w walce z oddziałami NKWD i SB w 1945 r.
Ozdobą biegu byli lubelscy ułani w barwach 7 Pułku Ułanów Lubelskich z Ułańskiej Straży Tradycji i Wiary pod dowództwem ppor. Ks. Dariusza Cabaja z Bobrownik. Jesienią będzie ich można znowu podziwiać w pobliskich Puławach podczas odsłonięcia tablicy poświęconej legendarnemu dowódcy oddziału partyzanckiego AK ppor. Marianowi Bernaciakowi „Orlikowi”.
Na kolejny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizatorzy zapraszają do Kazimierza za rok.