Tradycyjnie już EMPiK zaprasza do swojego namiotu na liczne spotkania z twórcami – pisarzami, muzykami i filmowcami.
31 lipca, godz. 14.00 - Ilona Łepkowska, Andrzej Opala - W czym tkwi fenomen królowej polskich scenariuszy? Spotkanie promujące książkę „Ł jak Łepkowska”.
31 lipca, godz. 16.00 - Hanna Bakuła - Najnowsza książka Hanny Bakuły „Idiotka – miłość w Nowym Jorku” jest pierwszą częścią trylogii „Idiotka”.
31 lipca, godz. 18.00 - spotkanie z Edytą Jungowską
1 sierpnia, godz.12.00 - Czesław Bielecki - publicysta, architekt, działacz polityczny - opowie o swojej „Wizji Polski”.
1 sierpnia, godz. 14.00 - Dmitrij Strelnikoff - spotkanie poświęcone książce „Nikołaj i Bibikul”, w której Strelnikoff walczy ze stereotypem Rosjanina i Kazacha…
1 sierpnia, godz. 16.00 - Dawid Rosenbaum - spotkanie z autorem zapowiada premierę książki „Zapachy miast”, która ukaże się we wrześniu w ramach „Biblioteki Bluszcza”.
1 sierpnia, godz. 18.00 - Elisabeth Duda - w książce „Mój Paryż!” autorka pokazuje, jak najlepiej poznawać stolicę Francji. Opowiada nie tylko o najbardziej znanych paryskich zabytkach, ale i o urokliwych zaułkach…
2 sierpnia, godz. 16.00 - Anna Czerwińska-Rydel, Józef Wilkoń - autorka i ilustrator opowiedzą o swojej książce „Jaśnie Pan Pichon” – historii dzieciństwa i młodości Fryderyka Chopina.
2 sierpnia, godz. 18.00 - Audiofeels - Audiofeels wykonują przeboje światowej muzyki rozrywkowej we własnych, odkrywczych aranżacjach.
3 sierpnia, godz. 16.00 - Kamil Śmiałkowski - „Wampir. Leksykon” traktuje o fenomenie wampira w kulturze: kinie, literaturze, komiksach, muzyce i grach komputerowych.
3 sierpnia, godz. 18.00 - Małgorzata Niezabitowska opowie o swojej książce „Składana wanna”, w której najważniejsze epizody z dziejów Polski splatają się z rodzinnymi perypetiami, aby ułożyć się w osobistą kronikę historii naszego kraju.
4 sierpnia, godz. 16.00 - Poluzjanci - spotkanie z zespołem sześciu wybitnych instrumentalistów.
4 sierpnia, godz. 18.00- Jarosław Kret - egiptolog z wykształcenia, znany, popularny, lubiany dziennikarz, pan-pogodynka opowie o swojej książce „Moje Indie”.
5 sierpnia, godz. 16.00 - Wojtek Bonowicz - „Polskie znaki” to znaki uniwersalne. Ich lokalność jest tylko pozorna. Kim jest poeta, czym historia, jak przetrwać rozpacz pożegnania – o tym, i nie tylko, są te wiersze.
5 sierpnia, godz. 18.00 - Maria Sadowska - rozmowa o muzyce, ale nie tylko, bo i o filmie, modzie i życiu.
6 sierpnia, godz. 14.00 - Małgorzata Strękowska-Zaremba, Joanna Zagner-Kołat - spotkanie z autorką książki „Filipek i jego rodzina” oraz ilustratorką przygód Filipka.
6 sierpnia, godz. 16.00 - Maciej Maleńczuk, Rafał Bryndal, Joanna Laprus-Mikulska - główny temat spotkania z udziałem zaproszonych gości to: „Granice kreacji i autokreacji, czyli dole i niedole współczesnego artysty”.
6 sierpnia, godz. 18.00 - Artur Górski - spotkanie z dziennikarzem, historykiem, pisarzem sensacyjnym, zastępcą redaktora naczelnego „Focus Historia”.
7 sierpnia, godz. 12.00 - Olga Morawska - „Od początku do końca” to wzruszająca opowieść o miłości, nadziei i pokonywaniu szczytów. Tych pokrytych śniegiem i tych, które przed nami stawia życie. Spotkanie z autorką poprowadzi Martyna Wojciechowska.
7 sierpnia, godz. 14.00 - Martyna Wojciechowska jako druga Polka zdobyła Koronę Ziemi, wystartowała w rajdzie Paryż–Dakar, prowadzi własny program w telewizji – nam opowie o swojej ostatniej książce „Etiopia. Ale czat!”.
7 sierpnia, godz. 16.00 - Manuela Gretkowska - "Intensywna, wciągająca powieść psychologiczno - obyczajowa" – tak jednym zdaniem można opisać najnowszą powieść Manueli Gretkowskiej pt. ”Miłość po Polsku”. Spotkanie z autorką, która postara się odpowiedzieć na pytanie: czy w Polsce tradycyjnej obyczajowo, ale chaotycznie goniącej za nowoczesnością i kasą, miłość jest w ogóle możliwa?
7 sierpnia, godz. 18.00 - Jerzy Gruza - to doskonały obserwator nie tylko wydarzeń politycznych i artystycznych, ale także towarzyskich.
8 sierpnia, godz. 12.00 - Krzysztof Globisz, Olga Katafisz - Czy aktor musi być „człowiekiem bez właściwości”? Czy tworzenie roli jest jedynie „pożyczeniem ciała”, czy również zaprzedaniem postaci własnej duszy? Jakie jest miejsce sztuki w świecie, który wydaje się coraz mniej prawdziwy? Na czym polega różnica miedzy aktorstwem teatralnym a filmowym? Na te i inne pytania odpowiedzą autorzy „Notatek o skubaniu roli”.