Muzeum na swoje logo

Udostępnij ten artykuł

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Historia łączy się tu ze współczesnością. Znakiem czasu jest nowy system identyfikacji wizualnej.

- Autorem logotypu jest Michał Obiedziński – mówi Seweryn Kuter z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Ten nowy system identyfikacji wizualnej wprowadzony został w celu zmiany i unowocześnienia wizerunku Muzeum.
Jak należy czytać symbolikę tego biało-czarnego znaku z literami „mn” wewnątrz?

- Znak Muzeum Nadwiślańskiego jest graficznie powiązany z nazwą – czytamy na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. - Muzeum położone jest nad Wisłą, w wyjątkowym Kazimierzu Dolnym. Jego siedziba to perła zabytków polskiego renesansu. Dlatego sam znak graficzny powstał z zestawienia prostych elementów graficznych komponujących się w wizerunek Kamienicy Celejowskiej, choć może przywodzić na myśl charakterystyczną zabudowę Kazimierza Dolnego – kamienicę ozdobioną sterczynami. W świetle znaku pojawia się skrót "mn" mówiący o nazwie instytucji. Podział logotypu na kolory chromatyczne i achromatyczne daje złudzenie przestrzeni i detali architektonicznych. Zabieg sugeruje wielowątkowość Muzeum Nadwiślańskiego, bogactwo oferty kulturalnej, tajemnicę, którą – tak jak w sztuce – warto odkrywać by stać się lepszym.

Wszystkie oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym połączone zostały teraz jednym znakiem graficznym. Już teraz oglądać możemy je na muzealnym profilu, na Facebook-u, a niebawem zagości ono także na wszelkich folderach, ulotkach czy broszurach czy gadżetach reklamowych.

 

Fot. z archiwum Muzeum Nadwiślańskiego

 

Data publikacji:

Autor:

Komentarze