Na scenie jako suport pojawiały się kolejne zespoły: lubelski Klezmaholics, krakowski Sholem z gorąco oklaskiwaną wokalistką Eweliną Tomanek Inglot, a także lubelski NeoKlez z niezwykle energetycznym skrzypkiem Stanisławem Leszczyńskim, który wraz z kolegami potrafił rozgrzać kazimierską publiczność w tę zimną wrześniową noc. Nic dziwnego więc, że bisowali kilka razy. Muzyka klezmerska w ich wykonaniu zyskała też uznanie w oczach jury – zespół zdobył pierwszą nagrodę podczas konkursu zorganizowanego przy okazji koncertu grupy Kroke w Kazimierzu. Wyróżnienia otrzymali również Ewelina Tomanek Inglot z Sholem oraz perkusista zespołu Klezmaholics - Krzysztof Redas.
Impreza planowana jako „Wieczór klezmerski” niezauważalnie przerodziła się w „klezmerską noc”, bo gwiazda wieczoru - krakowska grupa Kroke – legenda muzyki klezmerskiej - pojawiła się na scenie tuż przed 23.00. O której scenę opuściła, to już tajemnica poliszynela….
W trakcie imprezy można było zakupić cegiełki na rzecz odbudowy lub budowy Gminnego Zespołu Szkół, który w wyniku katastrofy budowlanej został wyłączony z użytkowania, a kazimierscy uczniowie naukę kontynuują w różnych miejscach Miasteczka, a nawet poza nim. Darczyńcy, kupując cegiełki tym samym brali udział w loterii, wygrywając nagrody: płyty zespołu Kroke czy pakiety SPA w hotelu Król Kazimierz. Całość kwoty zebrana podczas koncertu zostanie przekazana na rzecz szkoły w Kazimierzu. na ręce władz miasta. Firma Sympozjon deklaruje kontynuację akcji podczas innych konferencji i zjazdów medycznych organizowanych przez siebie w Kazimierzu i okolicach.
Koncert Kroke w Kazimierzu miał charakter wydarzenia towarzyszącego XIII Międzynarodowej Konferencji Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych, której przewodniczył prof. Andrzej Emeryk. Jego organizatorem była firma Symposion Sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Miasta Kazimierza Dolnego. Patronem medialnym był Kazimierski Portal Internetowy.
Fot. M. Stachyra