Tadeusz Michalak urodził się w 1942 r., jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1967), ukończył też studia podyplomowe z zakresu konserwacji zabytków. Jest autorem blisko 140. większych i mniejszych realizacji architektonicznych - projektów wnętrz, projektów urbanistycznych. Na swoim koncie ma liczne wystawy rysunku i malarstwa, które wystawia od 1965 roku. Jest twórcą i redaktorem naczelnym „Brulionu Kazimierskiego" - pisma o charakterze społeczno-artystycznym. Jest również autorem badań historycznych kilkudziesięciu obiektów architektury zabytkowej. Artysta urodził się i nadal mieszka w Kazimierzu Dolnym.
Wśród znajomych Tadeusz Michalak uchodzi za człowieka bardzo wszechstronnego, który ma wiele swoich życiowych pasji - jest bardzo zaangażowany w historię sztuki, w historię sztuki budowlanej i architektonicznej. Przez szereg lat Tadeusz Michalak był kierownikiem planu zagospodarowania przestrzennego w Lublinie, trzymał porządek architektoniczny i urbanistyczny na Starym Mieście – jedynej autentycznej Starówce w całej Polsce. Pośród architektów kazimierskich jest specjalistą od budynków, które pełnią funkcję publiczną, co jest dość trudnym zadaniem w architekturze, bo łatwo się narazić na krytykę.
Prace wystawione w Kazimierskim Ośrodku Kultury to rysunki i grafiki. Przedstawiają one Kazimierz Dolny widziany oczyma autora – architekta, ale i człowieka doskonale znającego to miejsce, bo przecież mieszkańca. Ta artystyczna interpretacja nadwiślańskiego Miasteczka z jednej strony jest baśniowa, niepowtarzalna i urokliwa, z drugiej zaś surowa, czasem czarno – biała, mroczna i tajemnicza. Jednak w każdym z nas te prace wzbudzają inne emocje i odczucia. Warto więc wystawę obejrzeć i spróbować spojrzeć na Kazimierz oczami artysty…
Wystawa czynna będzie do końca kwietnia w godzinach pracy Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy.
Kazimierz w rysunku i grafice
W Kazimierskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa rysunków i grafik Tadeusza Michalaka. Artysty wszechstronnego – architekta, autora badań historycznych oraz twórcę i redaktora naczelnego „Brulionu Kazimierskiego”.