Eurokazimierzówki

Udostępnij ten artykuł

Już w lipcu w Kazimierzu Dolnym pojawią się nowe lokalne dukaty. Tym razem będą to eurokazimierze. Na awersie monety znajduje się Spichlerz Mikołaja Przybyły, na rewersie - herby Kazimierza Dolnego i partnerskiego miasta Staufen.

Począwszy od 18 lipca każdy mieszkaniec Kazimierza Dolnego, jak i turysta zwiedzający miasto będzie miał możliwość nabycia nowych "monet" lokalnych – eurokazimierzy. Punktem wymiany będzie Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, oddział im. Karola Sicińskiego, mieszczący się przy Rynku Głównym.

 

Do końca września za 7 eurokazimierzy będzie można nabywać towary i usługi w placówkach usługowych i handlowych na terenie miasta, które zgodzą się akceptować owe dukaty jako bon towarowy o wartości 7 złotych. Lista takich placówek zostanie zamieszczona na naszej stronie w późniejszym terminie.

 

Wszyscy ci, którym nie będzie dane w tym okresie przyjechać do Kazimierza, a byliby zainteresowani zakupem eurokazimierzy, mogą złożyć zamówienie tutaj

 

Celem emisji jest promocja Kazimierza Dolnego w związku z 15-leciem partnerstwa Kazimierz Dolny-Staufen. Żeton 7 eurokazimierzy ma postać bimetalicznego krążka o średnicy 27 mm i nominale 7. Towarzyszy mu limitowana emisja kolekcjonerskich 70 eurokazimierzy, wykonanych ze stopu Ag 500 o średnicy 32 mm.

 

Rewers eurokazimierzy przedstawia herb Kazimierza Dolnego i Staufen, zawiera napisy: „15-lecie Partnerstwa Kazimierz Dolny Staufen” i "honorowany do 30 września 2009 r.". Na awersie przedstawiony został wizerunek Spichlerza Mikołaja Przybyły oraz nazwa nominału. Emitentem eurokazimierzy jest Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, producentem - Mennica Polska S.A. Projektantem eurokazimierzy jest Witold Nazarkiewicz. Emisja wynosi 20.500 sztuk: 7 eurokazimierzy - 20.000 szt. oraz 70 eurokazimierzy - 500 szt.

Data publikacji:

Autor:

Komentarze