Na terenie Wikarówki oraz na placu z nim sąsiadującym powstałby kompleks budynków mieszczących świetlicę opiekuńczo – wychowawczą dla dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych, warsztaty terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych oraz miejsce spotkań dla grup AA, Klubu Seniora i innych organizacji społecznych. Działałby tu punkt konsultacyjno – informacyjny dla osób uzależnionych i rodzin, punkt interwencji kryzysowej ofiarom przemocy oraz punkt wydawania darów. Mieściłby się hotel, a także jadłodajnia dla ubogich. Na terenie otwartym powstałby amfiteatr – bliżej ulicy Lubelskiej oraz nad Grodarzem – Ogródek Jordanowski dla dzieci. Wstępną koncepcję zagospodarowania tego terenu opracowali architekci Waldemar Doraczyński i Tadeusz Michalak. Projekt poparły Towarzystwo Opieki nad Zabytkami i Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza. Tego typu działalność byłaby prowadzona przez Fundację Dobroczynną św. Anny, która nawiązywałaby do bogatej tradycji dobroczynności prowadzonej w tym miejscu od XVI w.
– Propozycja nasza to nawiązanie do tej pięknej tradycji, stworzenie jak najdogodniejszych warunków do niesienia pomocy potrzebującym – napisał w piśmie skierowanym do burmistrza proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła ks. Tomasz Lewniewski. – Stworzenie miejsca, które by jednoczyło środowisko. Miejsca, które służyłoby lokalnej społeczności i rozwiązywało jego problemy. Problemy, których jest bardzo dużo i jest obawa, że współczesne czasy będą dostarczać nowych. Intencją tego projektu jest wola zachowania tego miejsca dla użytku społeczności lokalnej. Wola, która jest zgodna z intencją fundatorów i rolą społeczną, jaką to miejsce w historii pełniło (szpital, przytułek, szkoła, mieszkania komunalne).
Fundacja działałaby w oparciu o środki pochodzące m.in. ze zbiórek społecznych, imprez charytatywnych, a także z działalności gospodarczej fundacji oraz ze środków samorządowych, unijnych i resortowych przewidzianych na działalność tego typu.
Rada Miasta zapoznała się z treścią projektu na początku stycznia. Kolejne spotkanie – tym razem z udziałem autorów koncepcji – zaplanowano na luty. Sprawa sprzedaży Wikarówki wciąż jest zawieszona.
W materiale wideo sonda społeczna z dnia 1 lutego 2009 r.